Nye Opel Insignia er her!


Bli kjent med Opels nye flaggskip og stolthet

Opel Insignia kombinerer et elegant design med innovative funksjoner, sportslige kjøreegenskaper, romslighet og høy komfort. Med kun ett utstyrsnivå, Premium, ønsker vi å gi alle kunder tilgang på utstyr som tidligere kun var tilgjengelig for langt dyrere biler. Velg den modellen som passer deg best: Grand Sport eller den ekstra romslige Sports Tourer.

Les flere detaljer om de to modellene nedenfor:


Insignia Sports Tourer

Opel Insignia ST fra siden

Design

Nye Insignia Sports Tourer er en stilfull stasjonsvogn, som kombinerer førsteklasses innovasjoner, design og allsidighet. Du får umiddelbart et inntrykk av høy kvalitet når du åpner dørene til nye Insignia. Den er utstyrt med våre flotte ergonomiske AGR-sportsseter, og kapasiteten og allsidigheten gjør Sports Tourer til en ordentlig multitasker. Det stilige panorama soltaket1 gir ikke bare ekstra godt lys innvendig, men setter også et ekstra særpreg på bilen og skaper en fantastisk romfølelse. I tillegg gir stasjonsvognen deg god bagasjeromsplass med hele 532-1638 liter. Du kan også velge de lettmetallfelgene du liker best, å la felgene understreke bilens flotte design.


Innovasjoner

En rekke flotte funksjoner gjør dette til en bedre bilopplevelse:

 • Handsfree automatisk bakluke med fotsensor
 • Avanserte Intellilux LED Matrix-frontlys med blendfritt fjernlys
 • Opels Adaptive Cruise Control1 gjør kjøringen mye mer avslappende
 • Head-up Displayet viser deg viktige data på frontruten
 • Millimeterpresis parkering er raskere med handsfree avansert parkeringshjelp og ryggekamera1. 
 • "Keyless åpne & Start" på Insignia lar deg enkelt starte bilen, kun ved et knappetrykk. 
 • Opels sikkerhetsteknologier tilby funksjoner som:
 • - Automatisk nødbremsing med fotgjengeroppdagelse.
  - Blindsonevarsling.
  - Aktiv filhoderassistent
  - Trafikkskiltgjenkjenning 


  Opel Insignia ST bagasjerom


  Tilkoblingsmuligheter


  • Opel OnStar - din personlige rådgiver på veien, tilgjengelig hele døgnet, 365 dager i året
  • Navi 900 IntelliLink-systemet benytter Apple Carplay ™ og Android Auto ™, for å speile smarttelefonen din på den store 8-tommers fargeberøringsskjermen i midtkonsollen.
  • Med trådløs lading1 kan du enkelt lade mobilen din mens du er på farten. 
  • Bose® lydanlegget er utstyrt med 7 høyttalere og subwoofer, som gir en forbløffende lydopplevelse – både foran og bak i bilen. 

  1 Kan kreve tilbehør for smarttelefonen, for at det skal fungere.


  Kjøredynamikk

  Våre motorer kombinerer kraft, pålitelighet og effektivitet. Velg mellom våre flotte bensin- og dieselmotorer. Uansett om du velger en sporty, manuell 6-trinns girkasse eller en sprek 8-trinns automatisk girkasse1, har Insignia alle kvaliteter til å bringe deg videre. Det nye "Twinster" - systemet gir en enda jevnere og mer dynamisk kjøring, enklere håndtering og forhindrer overraskelser i svingene. Med FlexRide®1 kan du oppleve 3 biler i ett. Bytt fra Standard innstilling til Tour eller Sport, for å gjøre din Insignia til en enda jevnere eller sporty bil.

  Nye Opel Insignia, kombinerer drivstoffeffektivitet med kjøredynamikk og smidighet. Tester utført under mer reelle/hverdagslige kjøreforhold, viser at den bruker opptil 10% mindre drivstoff avhengig av drivverket1.

  Opel Insignia ST interiør


  Velvære

  Ergonomiske sertifiserte seter sørger for at fører og passasjerer sitter ekstra godt, og unngår ryggsmerter på lengre kjøreturer. Med 40:20:40 deling av de nedfellbare baksetene, er Insignia konstruert for å gjøre hverdagen enkel og praktisk.

  Insignia Grand Sport

  Opel Insignia GS fra siden


  Design

  Helt nye Insignia 5-dørs har et meget stilfullt design. Bilens elegante og aerodynamisk form reduserer også drivstoffkostnader, og bidrar til å fjerne støy innvendig. Med det samme du åpner dørene til nye Insignia, får du umiddelbart inntrykk av høy kvalitet og flott design. Grand Sport er utstyrt med våre flotte ergonomiske AGR-sportsseter. Og soltaket1 tilfører interiøret mye naturlig lys, mens vindskjermen sørger for at det ikke blir trekkfullt. Insignia Grand Sport har god plass i baksetet og et bagasjerom på 490 liter, som gjør enhver kjøretur fornøyelig - for både sjåfør og passasjerer. Du kan også velge de lettmetallfelgene du liker best, å la felgene understreke bilens flotte design.

  1 Tilleggsutstyr  Innovasjoner

  En rekke flotte funksjoner gjør dette til en bedre bilopplevelse:

  • Avanserte Intellilux LED Matrix-frontlys med blendfritt fjernlys
  • Opels Adaptive Cruise Control1 gjør kjøringen mye mer avslappende
  • Head-up Displayet viser deg viktige data på frontruten
  • Millimeterpresis parkering er raskere med handsfree avansert parkeringshjelp og ryggekamera1
  • "Keyless åpne & Start" på Insignia lar deg enkelt starte bilen, kun ved et knappetrykk. 
  • Opels sikkerhetsteknologier tilby funksjoner som:
   - Automatisk nødbremsing med fotgjengeroppdagelse.
   - Blindsonevarsling.
   - Aktiv filhoderassistent
   - Trafikkskiltgjenkjenning 

  Opel Insignia interiør


  Tilkoblingsmuligheter


  • Opel OnStar - din personlige rådgiver på veien, tilgjengelig hele døgnet, 365 dager i året
  • Navi 900 IntelliLink-systemet benytter Apple Carplay ™ og Android Auto ™, for å speile smarttelefonen din på den store 8-tommers fargeberøringsskjermen i midtkonsollen.
  • Med trådløs lading1 kan du enkelt lade mobilen din mens du er på farten. 
  • Bose® lydanlegget er utstyrt med 7 høyttalere og subwoofer, som gir en forbløffende lydopplevelse – både foran og bak i bilen. 

  1 Kan kreve tilbehør for smarttelefonen, for at det skal fungere.  Kjøredynamikk

  Våre motorer kombinerer kraft, pålitelighet og effektivitet. Velg mellom våre flotte bensin- og dieselmotorer. Uansett om du velger en sporty, manuell 6-trinns girkasse eller en sprek 8-trinns automatisk girkasse1, har Insignia alle kvaliteter til å bringe deg videre. Det nye "Twinster" - systemet gir en enda jevnere og mer dynamisk kjøring, enklere håndtering og forhindrer overraskelser i svingene. Med FlexRide®1 kan du oppleve 3 biler i ett. Bytt fra Standard innstilling til Tour eller Sport, for å gjøre din Insignia til en enda jevnere eller sporty bil.

  Vi deler gjerne de nøyaktige utslippsverdiene og forbrukstallene, som du kan forvente å ha i hverdagen i din nye Insignia.

  Velvære

  Ergonomiske sertifiserte seter sørger for at fører og passasjerer sitter ekstra godt, og unngår ryggsmerter på lengre kjøreturer. Med 40:20:40 deling av de nedfellbare baksetene, er Insignia konstruert for å gjøre hverdagen enkel og praktisk.

  Opel Insignia GS bagasjerom

  Ta gjerne kontakt med oss for prøvekjøring av Opel Insignia